Детали за производот

Ladna Premium со матичен млеч

Твојот природен избор

 

Единствена функционална вода засладена со природен овошен екстракт, без конзерванси, без бои и други адитиви.
Произведенa од изворска вода Ladna, збогатенa со природни ароми на брусница и јагода, витамини и екстракт од матичен млеч. 
Ladna Premium со матичен млеч содржи витамин Б6, којшто придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

 

100 ml производ содржи: 

 

Енергетска вредност

74 kJ/17,4 kcal

Масти

од кои заситени масни киселини

<0,01g 

<0,001g

Јаглени хидрати

oд кои Fruit Up

4,2g

3,7g

Диететски влакна 0,30g
Протеини 0,01g
Сол 0,003g
Натриум 0,001g
Ниацин 2,4mg*
Пантотенска киселина 0,9mg*
Витамин Б6 0,21mg*
Фолна киселина 30µg*
Биотин 7,5µg*
Витамин Б12 0,38µg*

*15% од препорачаниот дневен внес

 

 

 

Проектот е поддржан од: